Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…BO POWAGA ZABIJA POWOLI
Oglądasz tylko te filmy, które nadesłał
Oto do czego wymyślono gimbale
Nie żadne tam gadające głowy ani wideo selfiki. Piwo!
163 · 40 · 2 dni temu
W zerowej grawitacji nie da sie jeździć na rowerze
Prosty eksperyment ze sprytnie skonstruowanym rowerem: Przy pomocy regulowanej sprężyny doczepiono do niego boczne kółka. Kiedy sprężyna nie jest umocowana, zachowuje się jak rower. Kiedy jest zablokowana na sztywno - zachowuje się jak trójkołowiec. Pomiędzy tymi ekstremami jest takie ustawienie, że siła sprężyny równoważy przyciąganie grawitacyjne. Przy takim ustawieniu wykonanie (…)
20 · 9 · 3 dni temu
Silnik Boeinga 737 eksplodował w powietrzu. Rozmowa załogi z kontrolą lotów
Lot 1380 Southwest Airlines z nowojorskiego lotniska La Guardia do Dallas w Teksasie ze 143 pasażerami i pięcioma członkami załogi na pokładzie. Jeden z silników maszyny eksplodował, rozbijając okno i powodując rozprężenie kabiny, w wyniku czego rannych zostało 7 osób, a jedna kobieta została częściowo wyssana na zewnątrz. Inni pasażerowie wciągnęli ją z powrotem na pokład, niestet(…)
97 · 82 · 3 dni temu
Jak psychopaci są pokazywani w filmach?
Jak w filmie pokazać szaleńców, morderców i psychopatów? Jak przedstawić ich skomplikowany charakter? Jak wywołać niepokój i napięcie? Jakich narzędzi użyć, aby przedstawić szaleńca?
40 · 10 · 16 dni temu
Tak rosyjska poczta będzie w przyszłości dostarczać przesyłki
Drony, roboty, nowoczesność. Tyle że w rosyjskim wydaniu.
203 · 49 · 17 dni temu
Jak obrabiano kamienie w starożytnym Egipcie?
Precyzja obróbki kamieni, z których zbudowano piramidy, po dziś dzień wzbudza zasłużony podziw. Niektórzy wręcz dopatrują się w tym dowodu na ingerencję cywilizacji pozaziemskich, które przyleciały i wspomogły budowniczych swoją zaawansowaną technologią. Okazuje się, że ta technologia wcale nie musiała być aż tak bardzo zaawansowana. Przy pomocy piasku, wody i miedzianych narzędzi(…)
26 · 15 · 24 dni temu
Najpierw zatroszcz się o przyjaciela, później możesz udać się w drogę
Pomimo padającego deszczu starszy pan nie ruszył w drogę, zanim nie upewnił się, że jego przyjaciel nie zmoknie. Nagrane w Agdao Market w Davao City na Filipinach.
46 · 8 · 1 miesiąc i 23 dni temu
Specjalna akcja sił specjalnych
Tak ćwiczą polskie służby specjalne. Czy Vega nakręcił już o tym film?
76 · 12 · 1 miesiąc i 24 dni temu
Zabawa z nadprzewodnikiem i ferrofluidem
Magnes umieszczony w polu magnetycznym generowanym przez nadprzewodnik jest w nim niejako zablokowany. Więc kiedy obleje się go ferrofluidem, płyn może jest w stanie otoczyć go całego.
28 · 7 · 1 miesiąc i 25 dni temu
Czelabiński koncert metalowy
Prawdziwy metal, nie żadne pitu-pitu. Jest ogień!
247 · 18 · 1 miesiąc i 25 dni temu